ویلیام ترنر 1851-1775

ویلیام ترنر - رومانتی سیسم

ویلیام ترنر - رومانتی سیسم

جوزف مالرد ویلیام ترنر
Joseph Turner
1774-1851

ویلیام ترنر

جوزف ملورد ویلیام ترنر، که به J.M.W Turner، و اخیرا نیز ویلیام ترنر شناخته می شود. ویلیام ترنر یک نقاش هنری رومانیک، طراح و آبرنگ کار انگلیسی است که به رنگ آمیزی و بیان مناظر تخیلی، آشفته و اغلب خشونت آمیز دریایی شناخته شده است.

ویلیام ترنر در میدن لین، کاونت گاردن، لندن، در یک خانواده طبفه متوسط بدنیا آمد. ترنر تمام طول عمر خود را در لندن به سر برد، و لهجه کوکنی خود را خفظ نمود و به سختی از ظواهر شهرت و موفقیت احتناب نمود. در کودکی پر از آشفتگی خود، در سن 14 سالگلی (در سال 1789) در کادامی سلطنتی هنر ثبت نام کرد، و اولین نمایشگاه خود را در سن 21 سالگی دائر نمود. در طول این دوره، وی همچنین به عنوان طراح معماری نیز شناخته می شد. ویلیام ترنر درآمد دائمی از فروش آثار نقاشی و همچنین کمیسیون بدست آمورد. که به دلیل نارحتی اش، و طبیعت متضادش، اغلب به سختی پذیرفته می شد.

ویلیام ترنر گالری خود را در سال 1804 باز نمود،  و در سال 1807 استاد پرسپکتیو در فرهنگستان شد، جایی که وی تا سال 1828 سحنرانی میکرد، اگرچه وی عمیقا در آن محیط ناسازگار بود. ترنر از سال 1802 به اروپا سفر میکرد و معمولا با اسکیزهای متنوع باز میگشت. ویلیام ترنر در سال 1845 به سمت قائم مقام فرهنگستان منصوب شد.

تا سال 1796 ویلیام ترنر منحصرا با آبرنگ کار میکرد ولی در سال 1796 اولین نقاشی رنگ روغن خود را در فرهنگستان بنمایش گذاشت. در سال 1807 نخستین مجموعه ار گراورهایی از مناظر مختلف بنام کتاب نگارخانه منتشر می کند. ترنر در سال 1819 به ایتالیا سفر می کند و از آن پس نقاشی رنگ روغن او به رنگهای پریده و روشن گرایش بیشتری پیدا می کند. در سال 1829 به ایتالیا بازگشته  و در سال 1835 به ونیز سفر نمود. آبرنگ ونیزی و گواش از تاثیرات جادویی در کار او بشمار می رفتند.

پرتره ویلیام ترنر

ویلیام ترنر - رومانتی سیسم

آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی، برگزار کننده دوره های تخصص نقاشی در تمامی سبک ها و تکنیک های نقاشی بصورت تخصصی و آکادمیک.

اینستاگرام، آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی، آموزشگاه نقاشی، کلاس نقاشی، رنگ روغن

ویلیام ترنر در طول دوران حرفه ای خود به شدت رقابتی بود. وی ازدواج نکرد، ولی دو دختر به نام های اولین (Evelin 1801-1874) و جورجیانا (Georgiana 1811-1843) را به فرزندی پذیرفت که توسط خانه دار وی، سارا دانبی، نگهداری می شدند. مخصوصا پس از مرگ پدرش، چشم انداز زندگی وی به وخامت گذاشت، گالری وی مورد غفلت و خرابی واقع شد، و این بر هنر وی شدیدتر واقع شد. ویلیام ترنر در سالهای 1845 در شرایط فقر و تنگدستی زندگی کرد و در سال 1851 در سن 78 سالگی در لندن کشته شد. ویلیام ترنر در کلیسای سنت پل، لندن دفن شده است.

 

از ویلیم ترنر بیش از 2000 نقاشی و 19،000 طراحی و اسکیس به جا مانده است. او توسط منتقد برجسته انگلیسی هنر، جان راسکین از سال 1840 تحت حمایت قرار گرفته است و امروز به عنوان نقاشی چشمگیر، با نقوش برجسته نقاشی تاریخی، رقابت می کند. در سال 1843 راسکین با اثر “نقاشان مدرن” به دفاع از او برخاست.

ویلیام ترنر در وصیتنامه خود 300 تابلو و تقریبا 20هزار کار آبرنگ و طراحی به ملت هدیه کرد.

نمونه آثار ویلیام ترنر

5 Comments

 1. niloofar.abedi گفت:

  در نقاشی های ویلیام ترنر علاقه شدید او به دریای خروشان و وحشی و استفاده حیرت انگیز او از نور و رنگ آمیزی را می توان دید که این آشفتگی در کارهای وی بی شباهت به زندگی سخت و پر فراز و نشیب او نیست. نیلوفر عابدی

 2. hosna گفت:

  رومانتیسم بیشک یکی از تاثیرگذارترین سبکهاست‌؛ چرا که حتی منظره ها و طبیعت بیجان از دید یک نقاش پیرو سبک‌رومانتیسم دارای روح و زنده هستند. حرکات آزادانه قلم در آثار ترنر دریای مواج درونش را در نقاشی هایش برون فکنی میکند و ضعف انسان را در برابر عصیانگری طبیعت ترسیم میکند. انتخاب رنگها و کنتراست های تاریک و روشن و آسمانهای طوفانی و ابر آلود به خلق فضای وهم آلود و احساسی تابلو کمک میکند. تنوع رنگها و انعکاس رنگ ابرها در دریا بسیار هنرمندانه ترسیم شده است. چرخش و بازتاب نور در تاریکی زمینه جلوه گری میکند.
  حسنیه شیخ

 3. behnika گفت:

  آشوبی که در نقاشی های ویلیام ترنر می توان دید بی نظیرند رنگ ها و زوایا شما را به قعر نقاشی می برد با اینکه از رنگ های تیره بسیار استفاده شده اما نقاشی را اصلا تیره و مبهوت نکرده بلکه به نقاشی ها قدرت داده است طوفان ها و طغیان ها مانند شخصیت خود نقاشی بسیار پر پیچ و خم و تضادوار هستند
  بهنیکا احمدی

 4. mahnaz yousefzadeh گفت:

  با وجود زندگی پر فراز و نشیب آثار بسیار بسیار بسیار زیبایی داشتند این هنرمند و پختگی قلم کاملا در این آثار به چشم میخورد
  مهناز یوسف زاده

 5. Haniye aradechi گفت:

  بسیار عالی
  دانستن و درک زندگی هنرمندان و هنر آنان میتواند گذرگاه امن راه هنر را به ما بیاموزد
  آثار ترنر فوق العاده زیبا و سبکی دلنشین دارد
  ممنون
  هانیه عراده چی