لئوکادیا Leocadia

لئوکاردو، فرانسیسکو گویا، آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی

لئوکاردو، فرانسیسکو گویا

لئوکادیا


Leocadia

لئوکاردو، فرانسیسکو گویا، آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی

لئوکاردو، فرانسیسکو گویا

عنوان اصلی: لئوکادیا Leocadia

نقاش:   فرانسیسکو گویا

تاریخ:   1823-1819

سبک:     روماتتیسیسم
ژانر:    پورتره

مدیا:   رنگ روغن بر روی کانواس

ابعاد:    147.5 در 129.4 سانتیمتر

La Leocadia (اسپانیایی: Doña Leocadia) و یا Seductress (اسپانیایی: Una Manola) نامهایی است که توسط هنرمند اسپانیایی Francisco Goya (1746-1828) بر روی این اثر که بین سالهای 1819 تا 1823 به پایان رسید،گذاشته شده است، و به عنوان یکی از سری های 14گانه "نقاشی سیاه" وی شناخته میشود. این اثر تصویر یک زن است که معمولا به عنوان خدمتکار، همنشین، و همچنین به احتمال زیاد، معشوقه گویا به نام Leocadia Weiss، شناسایی میشود.
وی یک لباس سیاه مراسم تشیع جنازه پوشیده و به یک قبر تکیه داده است، در حالی که به دور دست نگاه میکند، و از دید بیننده، غم و اندوه وجودش را احاطه کرده است. لئوکادیا (Leocadia) یکی از آثار نهایی "نقاشی های سیاه" گویا است که وی در دهه هفتاد زندگی اش، در دوران آشفتگی های سیاسی، جسمی و روانی ، و پس از فرار از کشورش به عنوان یک نقاش دائمی مادرید کشیده است.

دورهای تخصصی نقاشی، در سبک های محتلف و بروز، در آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی، برگزار میگردد.

مطالب روز آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی را در اینستاگرام دنبال کنید.

اینستاگرام، آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی، آموزشگاه نقاشی، کلاس نقاشی، رنگ روغن

اینستاگرام

این اثر تصویر یک زن است که معمولا به عنوان خدمتکار، هم نشین، و به احتمال زیاد معشوقه گویا به نام Leocadia Weiss شناسایی میشود

2 Comments

  1. hosna گفت:

    فضای غم‌ و آلود و وهم آلود تابلو که در‌رنگ بندی تیره تابلو و ضرب ها ی قلم نیز مشاهده میشود؛ شاهکاری در سبک رومانتیسیسم که بیننده را غرق در اندوهی مه‌آلود میکند.

  2. Haniye aradechi گفت:

    بسیار زیبا و پر مفهوم. این که این اثر بعد از فرار از کشورش کشیده شده و همچنین بعد شخصی نقاشی با هم ادغام شده تاثیر حس و حال نقاشی را چند برابر میکند

دیدگاهتان را بنویسید