جان اف کندی 1963

جان اف کندی، آبستره اکسپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم

جان اف کندی،

جان اف کندی


John F. Kennedy

جان اف کندی، آبستره اکسپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم

جان اف کندی،

 • نقاش:  خانم الاین دون کونینگ
 • تاریخ :  1963
 • سبک: آبستره اکسپرسیونیسم، اکسپرسیونیسم
 • ژانر: پرتره
هنگامی که خانم دون کونینگ به سمت وست پالم بیچ، فلوریدا سفر کرد تا پرتره جان اف کندی را به تصویر بکشد، کونینگ اظهار داشت که زدن طرح رئيس جمهور به علت «بی ثباتی شدیدش: مطالعه روزنامه ها، مکالمات تلفنی، نوت برداری و یاد داشت ها، روی هم گذاشتن و جدا کردن مدام پاها، تغییر تکیه از یک دسته مبل به دسته دیگر مبل" بسیار سخت بود.
پس از بازگشت به شهر نیویورک، دون کونینگ به مدت قریب به یکسال، به طور خستگی ناپذیری بر اساس طرح های اصلی اش و همچنین صدها عکس از روزنامه ها و تصاویر دیگر، پشت سر هم طرح زد. محصول نهایی محصول دکوینگ، یک پرتره باریک عمودی با ابعاد سنتی است، که ریتم های ژستی آن موجب بی توجهی به موضوع گردیده است.

گرد آورنده و مترجم: سید سلمان زیدی


آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی را در اینستاگرام دنبال کنید

اینستاگرام، آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی، آموزشگاه نقاشی، کلاس نقاشی، رنگ روغن

کونینگ اظهار داشت که زدن طرح رئیس جمهور به علت «بی ثباتی شدیدش: مطالعه روزنامه ها، مکالمات تلفنی، نوت برداری و یاد داشت ها، روی هم گذاشتن و جدا کردن مدام پاها، تغییر تکیه از یک دسته مبل به دسته دیگر مبل” بسیار سخت بود. 

4 Comments

 1. hodaaaa گفت:

  سلام
  أین سبک واقعا زیبا و با معنی است.و طرز کشیدن نقاشی مشخص کننده این سبک است.با تشکر إز إستاد نعیمی عزیز
  هدا شبستریان

 2. Haniye aradechi گفت:

  چقدر جالب و خواندنی است این مطالب که پشت این تصویر به ظاهر ژولیده ولی هنری چنین داستانی نهفته است ممنون. هانیه عراده چی

 3. Maryy گفت:

  در این سبک با وجود سادگی و نحوه چیدن رنگ ها که جذابیت این اثر را چند برابر کرده است. رنگ هایی که برگرفته از رنگ های اولیه هستند و با خطوط پر قدرت و زیبا این اثر را خلق کرده است.با تشکر فراوان مریم مودت پور

 4. hosna گفت:

  رنگهایی که به صوت فام به کار رفته اند همراه با تاش هایی با سرعت زیاد و گاه محو که زندگی پرسرعت و ماشینی یک رئیس جمهور را به خوبی نشان می دهد؛ فرم چهره بی تفاوت و ضربات قلمی که به سمت پایین متمایل هستند نیز این حس ناپایداری رو به ویرانی را تشدید میکند. حسنیه شیخ

دیدگاهتان را بنویسید