الهه ها 1893

الهه ها، موریس دویس، پست امپرسیونیسم، آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی

الهه ها، موریس دویس

الهه ها


The Muses

الهه ها، موریس دویس، پست امپرسیونیسم، آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی

الهه ها، موریس دویس

عنوان اصلی:  الهه ها  The Muses

نقاش: موریس دنیس

تاریخ: 1893 میلادی
سبک: پست امپرسیونیسم
ژانر: نقاشی ژانر
مدیا: رنگ روغن، کانواس
ابعاد: 171 × 137 سانتیمتر.

پوشش زنان که بصورت امروزی لباس پوشیده اند، موضوعی که از اساطیر کلاسیک گرفته شده را "موریس دنیس" بروز میکند، "الهه ها"  که الهام بخش هنر و علم است، اما او ویژگی های موضوع را عمیقا تغییر داده است، سلب  ویژگی های سنتی "الهه ها" که موجب شناسایی آن میشد.

 در میان سه زنی که بصورت گروهی در پیش زمینه قرار دارند، می توانیم شخصیت مارت را ببینیم، که در ژوئن 1893 با هنرمند ازدواج کرد و تا زمان مرگش الهام بخش هنر دنیس بود. در این اثر دنیس، مارت دو بار نشان داده شده است. در نمایه قرمز، و پشت، که بر روی صندلی نشسته است. موریس دنیس صحنه را بر روی تراسی در شهر Saint-Germain-en-Laye که تمام عمر خود را در آنجا زندگی کرد، تنظیم نموده است.  درختان شاه بلوط کهن صد ساله به ترکیب و تزئین ریتم قدرت میدهند. حرکت منظم تنه درخت، بهانه ای برای بازی خطوط عمودی است، که با منحنی ها و قوس های زینتی شاخه ها، برگهای بر روی زمین ریخته شده و الگوهای فرورفتگی لباس ها در تضاد است. بازی گرافیکی خطوط و درهم پیچیدگی ها توسط رنگ های غیر واقعی، رنگ پاییزی، در ترسیم مناطق مسطح رنگ و بصورت منظم مشخص شده است. فضای مسطح که برای "چوب مقدس" بوجود آورده شده، محیطی برای وحی و ارتباط مرموز با طبیعت و قدرتهای فراطبیعی فراهم نموده است. الهه مبهم دهم که در پس زمینه قرار دارد،( در حالی که بطور سنتی فقط  نه الهه وجود دارد)، با یک بازو که به سمت نور آسمان بالا رفته است، ما را به وجود آن متقاعد می کند.

سایت رسمی آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی، همواره تلاش می نماید با بروز نمودن مطالب سایت سهمی در بروز نمودن و ارتقاء اطلاعات هنری هنرجویان و هنرمندان داشته باشد.

 در میان سه زنی که بصورت گروهی در پیش زمینه قرار دارند، می توانیم شخصیت مارت را ببینیم، که در ژوئن 1893 با هنرمند ازدواج کرد و تا زمان مرگش الهام بخش هنر دنیس بود

1 Comment

  1. Haniye aradechi گفت:

    بسار عالیست اثری فوق العاده که بنا به گفته نویسنده تضاد در نقش و خطوط نقاشی را زیباتر کرده. ممنون از استاد عزیز

دیدگاهتان را بنویسید