آلو- 1878

آلو-ادوارد مانت- آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی

آلو

آلو-ادوارد مانت- آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی

آلو

نام اصلی اثر:  آلو  Plum

نقاش:   Edouard Manet

سال: 1878

سبک: امپرسیونیسم

ژانر: نقاشی ژانر

مدیا: رنگ روغن، کنواس

 

آلو (فرانسوی: La Prune) که همچنین به عنوان شراب آلو نیز شناخته میشود، یک نقاشی رنگ  روغن بر روی بوم کنواس است که توسط ادوارد مانت کشیده شده است. این اثر بدون تاریخ است ولی تصور بر است که حدود سال 1877 نقاشی شده است.

این نقاشی بیان کننده یک تنهایی است، تصویر، یک صحنه آرام و تقریبا ملال آور، منظره یک دختر کارگر جوان که در یک کافه نشسته است. این تصویر شاید نمایه از دید یک مشتری دیگر است که در آنجا نشسته است. او ممکن است یک فاحشه در انتظار یک مشتری باشد، یا احتمالا یک کارگز فروشگاهی که به امید یک گفتگوی کاری نشسته است. بر روی میز، آلو در یک ظرف کریستالی قرار دارد، یک دسر ویژه آن دوران کافه های پاریس (که درواقع به عنوان یک لیوان آبجو رنگ آمیزی شده است)، که عنوان اثر از این گرفته شده است. او ممکن است در انتظار پیشخدمت باشد که قاشق برای خوردن آلو بیاورد. آلو ممکن است اشاره به جنسیت زن باشد. زیرا این میوه بعدها نیز در Ulysses جیمز جویس مورد استفاده قزار گرفت. او به سمت جلو خم شده درحالی که چانه اش بر روی دست راست، و با آرنج دست راست به میز مرمری تکیه داده است.

آموزشگاه نقاشی نعیمی ثانی ، دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگذار کننده دورهای تخصصی نقاشی در سبک های مختلف و انواع تکنیک های نقاشی است.

پلو (فرانسوی: La Prune) – که همچنین به عنوان آلو شراب شناخته می شود – یک نقاشی نفت بر روی بوم از ادوارد مانت است. این تاریخ بدون تاریخ است اما تصور می شود که در حدود سال 1877 نقاشی شده است.

2 Comments

  1. Haniye aradechi گفت:

    بسیار زیباس که همچین داستان و محتوایی پشت یک نقاشی این چنین باشد ممنون از استاد عزیز

  2. zahrarezaei213 گفت:

    نقاشی آلو ،اول فکر کردم یه خانم میان سال هست که داره سیگار می کشه ، کلا حس اش رو دوست ندارم و یه تصویر مبهمی داره که برام جالب نیست

دیدگاهتان را بنویسید